Dětské hodinky

Rodiče malých dětí se nejspíš shodnou na tom, že se často zamýšlí nad otázkou, kdy pořídit svým dětem hodinky. O hodiny se totiž začne dítě zajímat celkem brzy už proto, že je vidí u svých rodičů, kteří navíc čas neustále zmiňují.

Hodinky proto můžeme pořizovat dětem již v předškolním věku a ve školním věku už by se měly stát jejich samozřejmou součástí.

V dnešní době je na trhu opravdu velké množství druhů hodinek určených pro děti, a pro rodiče může být docela těžké je vybrat. Vybírat lze z dětských digitálních, či analogových hodinek s různě poutavými designy a motivy, stylizovaných jako dívčí hodinky nebo jako chlapecké hodinky, včetně různých praktických funkcí.

Pořídit dnes lze dokonce i dětské digitální hodinky se zabudovaným GPS lokátorem, který rodičům umožní sledovat, kde se jejich dítě právě nachází.

 

Jak vybrat dětské hodinky?

Jedním z nejdůležitějších kritérií by určitě mělo být, aby byly hodinky pro děti pohodlné, bezpečné a odolné. Dětem by hodinky rozhodně na ruce neměly překážet.

Dále je jistě potřeba zohlednit i design hodinek. Určitě budete vybírat jiné hodinky pro dívku a jiné pro chlapce. Někdo se může rozhodnout dle aktuálně oblíbených postaviček z dětských seriálů či filmů, někdo naopak volí univerzálnější motivy.

 

Jaký zvolit materiál?

Materiál, ze kterého jsou dětské hodinky vyrobeny, bychom měli volit nejlépe měkký, lehký a komfortní. Klasické hodinky mívají pouzdra, chránící strojek, většinou vyrobena z oceli či kovu. U dětských hodinek můžeme vybrat raději plast, silikon nebo pryž. Díky nižší hmotnosti bude potom nošení hodinek dětem příjemnější.

Pozornost bychom měli také věnovat řemínku a sklíčku.

Sklíčko, chránící vnitřek dětských hodinek bude jistě nejvíce namáhanou částí. Mělo by tedy odolávat různým nárazům, mechanickému poškození i škrábancům. Hodinky dětské proto bývají vybaveny minerálním nebo plastovým sklíčkem.

 

Materiály, ze kterých se vyrábí řemínky

 • Ocel – materiál, který vytváří líbivý design, je velmi odolný, ale vzhledem ke své hmotnosti je pro děti méně vhodný.
 • Kůže – jedná se o nejvíce příjemný materiál a i pro děti je tato varianta velmi ideální.
 • Plast – řemínky z plastu jsou lehké a nezpůsobují alergické reakce, proto i tento druh řemínku je vhodný také pro děti.
 • Pryž – i tento materiál je vhodný pro dětské hodinky, vzhledem k tomu, že je lehký i voděodolný.
 • Silikon – tento materiál má stejné vlastnosti jako pryž, liší se v technologii výroby. Je vhodný i pro děti.
 • Textil – velmi pohodlný a lehký materiál, ideální pro dětské hodinky.

 

Otázkou také často bývá, jaké zvolit hodinky pro dítě, z hlediska zobrazení času. Pro menší děti je lépe zvolit klasické ručičkové – analogové hodinky, protože se jim na nich čas čte lépe. Starší děti už mohou používat dětské digitální hodinky, popřípadě hodinky kombinované.

Jak jsme již výše zmínili, v dnešní době lze vybírat z mnoha druhů dětských hodinek, které mohou mít kromě zobrazení času i různé jiné funkce.

 

Jaké funkce mohou obsahovat dětské hodinky?

 • Osvětlení – bývá typické zvláště pro digitální hodinky. Pohybem ruky se displej automaticky rozsvítí.
 • Alarm – vhodný jako budík pro každodenní buzení do školy.
 • Luminiscenční prvky – v šeru i ve tmě je možno přečíst čas
 • Datumovka – zobrazuje aktuální datum
 • Den v týdnu – zobrazí název dne v týdnu, většinou v anglických zkratkách
 • Chronograf – umožňuje klasické stopky
 • GPS – tato funkce je vyhledávána zejména rodiči, kteří chtějí mít přehled o pohybu svých dětí. Umožňuje velmi rychle a přesně určit polohu dítěte.
 • Vodotěsnost – velmi důležitá vlastnost hodinek zejména u menších dětí, které si nemusí vždy pamatovat, že si při mytí rukou mají sundat hodinky.

Vybírat je možno i v různých cenových relacích dle našeho uvážení, ať už chceme levné dětské hodinky či dražší varianty.

 

 

Categories: Produkty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *